Fundacja dla Dzieci VIVADENTAL
Fundacja to odpowiedź na społeczne zapotrzebowanie, a zarazem kontynuacja drogi życiowej, w której wartością nadrzędną jest człowiek. Dla naszych wolontariuszy i ofiarodawców oraz dla nas samych, to adekwatna do usposobienia, energii i potencjału, kolejna forma aktywności realizowana dla potrzeb naszego społeczeństwa, która przynosi nam wszystkim satysfakcję o głębokim ładunku emocjonalnym, bo wynikającym z naszego człowieczeństwa, wrażliwości, woli pomagania i dzielenia się z najbardziej potrzebującymi. Beneficjentem Fundacji są przede wszystkim dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej spowodowanej czynnikami społecznymi, zdrowotnymi czy ekonomicznymi. To podopieczni domów dziecka, dzieci przebywające w domowych hospicjach, ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych oraz osoby chorujące oligodoncję – niezwykle uciązliwą chorabę o podłożu genetycznym. Zapewniamy podopiecznym Fundacji nieodpłatną pomoc w zakresie diagnostyki, profilaktyki i leczenia stomatologicznego.
Społeczna odpowiedzialność biznesu
Wpisując się w mało jeszcze popularne i niezrozumiałe w naszym kraju hasło odwołujące się do społecznej odpowiedzialności biznesu, pragniemy przede wszystkim służyć swoją wiedzą i potencjałem naszemu społeczeństwu i najbardziej potrzebującym. Mamy również nadzieję kultywować chlubne tradycje polskiej dobroczynności i filantropii, której korzenie sięgają aż do dynastii Piastów, gdzie już w XII wieku Król Władysław Herman utworzył pierwszą w Polsce Fundację szpitalną. Pragniemy jednocześnie promować ideę solidaryzmu społecznego i dawać przykład innym przedsiębiorcom, jak można realizować swoje istnienie w przestrzeni publicznej. Pro publico bono to idea, której wszyscy potrzebujemy i która powinna nas jednoczyć. Dobroczynność zaś stanowi przeciwstawienie się egoizmowi w życiu publicznym i marginalizacji potrzeb ludzi potrzebujących pomocy, jest przejawem solidarności społecznej wobec najuboższych.
Dane Fundacji
Fundacja dla Dzieci VIVADENTAL jest zarejestrowana w Rejestrze Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych I Zawodowych, Fundacji Oraz Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, prowadzonym przez Sąd Rejonowy Gdańsk Północ w Gdańsku, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem:
KRS: 0000529148
REGON: 360097325
NIP: 9571075898
Konto bankowe: 16 1090 2590 0000 0001 2961 3049
Siedziba:
Aleja Zwycięstwa 48, 80-210 Gdańsk
tel. 58 346-15-66
email: fundacja@vivadental.org.pl
Uroczysta inauguracja działalności odbyła się dnia 11 grudnia 2014 roku w siedzibie Pracodawców Pomorza w Gdańsku przy Alei Zwycięstwa 24.
Rada Fundacji VIVADENTAL
Dla realizacji naszych szczytnych idei uzyskaliśmy poparcie wielu zacnych osób ze świata nauki, kultury, sztuki, biznesu i sportu, osób powszechnie znanych i poważanych, cieszących się autorytetem i szacunkiem społeczeństwa, którzy stworzyli Radę Fundacji.
Elżbieta Hass – Darnowska – Przewodnicząca Rady
Przewodnicząca Forum Kobiet Biznesu Organizacji Pracodawców Pomorza. Podejmuje wiele działań wspierających kobiety w biznesie i w wielu innych dziedzinach życia. Swoją działalnością i zaangażowaniem zwraca uwagę społeczeństwa na rolę kobiety w dzisiejszym świecie, łączącą pracę zawodową i karierę z rolą matki. Nieustannie organizuje spotkania na wszelkich płaszczyznach zainteresowań. Założycielka i wieloletni Prezes Hotelu Haffner w Sopocie.
Grażyna Wiatr – sekretarz Rady
Wydawca i Prezes Zarządu Magazynu Pomorskiego, który już 19 lat podejmując tematykę społeczno-gospodarczą, promuje ludzi osiągających sukcesy w biznesie, administracji publicznej i innych dziedzinach życia. Jest organizatorem plebiscytu Orzeł Pomorski oraz Orzeł Samorządu, które honorują najwybitniejsze postaci, firmy i organizacje Regionu Pomorza.
Prof. dr hab. n. med. Katarzyna Emerich – Członek Rady
Prof. zwyczajny, Kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Konsultant Wojewódzki ds. Stomatologii Dziecięcej. Członek i założyciel oraz Prezes Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej.
Członek wielu innych bardzo ważnych organizacji – w tym – Rady Europejskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Stomatologii Dziecięcej oraz Amerykańskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego. Członek Zarządu Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Uczestniczy w pracach komitetów redakcyjnych 5 zagranicznych czasopism naukowych; autorka ponad 140 prac opublikowanych w kraju i za granicą.
Prof. Katarzyna Józefowicz – Członek Rady
Prof. zwyczajny, Dziekan Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Polska artystka, rzeźbiarka. Jej twórczość związana jest z refleksją o rzeźbie, rysunku, piśmie oraz zapisywaniu. Tworzy rozbudowane, wieloelementowe prace wpisując je każdorazowo w zastane przestrzenie.
Ma w swoim dorobku wiele wystaw indywidualnych oraz udziałów w prezentacjach zbiorowych w kraju i za granicą. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki oraz stypendystka Fundacji Kultury. Laureatka Paszportu Polityki w kategorii sztuki wizualne (2001) oraz Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2002). W roku 2001 uhonorowana złotym medalem X Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi. Brała udział w 2 Biennale w Berlinie i Biennale w Sydney. Od lat związana z ASP w Gdańsku, gdzie prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Intermediów.
Prof. dr hab. med. Jacek Jassem – Członek Rady
Profesor zwyczajny, Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii GUM, specjalista w dziedzinie radioterapii onkologicznej i onkologii klinicznej. Konsultant wojewódzki w dziedzinie radioterapii, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego
Autor ponad 500 publikacji w czasopismach naukowych w kraju i za granicą, autor i współautor kilkunastu podręczników krajowych i zagranicznych oraz kilkuset doniesień zjazdowych. Członek komitetów redakcyjnych kilkunastu czasopism medycznych w kraju i za granicą. Laureat licznych nagród naukowych w kraju i za granicą, w tym prestiżowych: nagrody Prezydenta miasta Wiednia za działalność innowacyjną w dziedzinie onkologii , nagrody im. Sobolewskich Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, nagrody Prezesa Rady Ministrów (2009) oraz Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza (2010).
Członek Zarządu największej organizacji badawczej w dziedzinie onkologii w Europie Europejskiej Organizacji do Badań nad Rakiem (EORTC),. Przewodniczący Środkowoeuropejskiej Grupy Onkologicznej (CEEOG), ekspert Europejskiej Agencji do Badania Produktów Medycznych (EMEA), wiceprezes Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej (PTRO) Członek Rady Naukowej Instytutu Onkologii – Centrum im. Marii Skłodowskiej – Curie.
Jest bodaj najbardziej wpływową osobą w polskim systemie ochrony zdrowia. Znamy go z determinacji i skuteczności w walce z paleniem tytoniu, głównej przyczyny zachorowań na raka.
Prof. dr hab. inż. Andrzej Zieliński – Członek Rady
Światowy autorytet w dziedzinie inżynierii biomateriałów i nowoczesnych technologii materiałowych. Specjalizuje się w zakresie niszczenia wodorowego materiałów i rozwoju biomateriałów tytanowych. Obecnie pracuje nad rozwojem nowych bioaktywnych implantów stomatologicznych; wcześniej jego prace dotyczyły endoprotez stawu biodrowego. 18 lat kierował Katedrą Inżynierii Materiałowej PG. Wieloletni wykładowca na Wydziale Mechanicznym, profesor zwyczajny. W latach 2008-2012 był Prorektorem PG ds. współpracy i programów międzynarodowych.
Jest szefem Zespołu Biomateriałów i Dyrektor Centrum Zaawansowanych Materiałów w Węźle Innowacyjnych Technologii Politechniki Gdańskiej.
Kieruje domeną „Nowe materiały i technologie” w Centrum Zaawansowanych Technologii „Pomorze” oraz Centrum Degradacji Wodorowej, przekształcanym w Polską Platformę Technologiczną Materiałów do Pracy w Ekstremalnych Środowiskach i Warunkach MATEX.
Członek Komitetu Nauki o Materiałach Polskiej Akademii Nauk. Zasiada w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego, w Radzie Naukowej KGHM „Miedź” oraz Radzie Naukowej Centrum Techniki Okrętowej.
Prof. dr hab. n. med. Zdzisław Bereznowski – Członek Rady
Profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczony i ceniony wykładowca i praktyk, Kierownik Katedry Protetyki Stomatologicznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od wielu lat pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego d/s protetyki stomatologicznej. Mentor i Wykładowca w Instytucie VIVADENTAL. Autor ponad 100 prac naukowych. Jest członkiem komitetów redakcyjnych czasopism stomatologicznych. Wykształcił wielu specjalistów z zakresu protetyki stomatologicznej. Największy autorytet w dziedzinie protetyki stomatologicznej.
Dr n. ekon. Zbigniew Jerzy Canowiecki – Członek Rady
Przedsiębiorca, menedżer, absolwent Wydziału Elektroniki PG, doktor nauk ekonomicznych UG. Jako szef gdańskiego potentata na rynku wyrobów stalowych – Spółki Akcyjnej Centrostal, doprowadził ją do prywatyzacji i wprowadził jako spółkę na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Twórca grupy kapitałowej Centrostal, którą kierował do roku 2007. Obecnie dyrektor w Biurze Doradztwa Ekonomicznego i Prawnego, członek kilku rad nadzorczych. Zaangażowany w tworzenie nowych struktur samorządu gospodarczego. Pełnił m.in. funkcję prezesa Gdańskiej Izby Gospodarczej, przyczynił się do powstania Pomorskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Jako jej prezydent był w roku 1998 inicjatorem powołania Sejmiku Gospodarczego Województwa Pomorskiego. Pomysłodawca przyznawanej od 2000 Nagrody Gospodarczej Województwa Pomorskiego „Pomorski Gryf Gospodarczy”. Należy do założycieli Gdańskiego Klubu Biznesu. Od roku 2010 prezes Zarządu Pracodawców Pomorza i wiceprezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Członek Rady Fundacji Rozwoju UG, Rady Programowej Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, w roku 1996 powołany w skład Rady Regionalnej PG. W latach 1996–1997 rektor Wyższej Szkoły Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych w Gdyni, obecnie wykładowca w Szkole Wyższej Prawa i Dyplomacji w Gdyni. Członek Polskiego Forum Akademicko-Gospodarczego w Warszawie. W roku 2011 powołany przez Ministra Rozwoju Regionalnego w skład Krajowego Forum Terytorialnego. Działacz społeczny w służbie zdrowia i kulturze. W roku 2004 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2009 Medalem Księcia Mściwoja II.
Doc. dr Henryk Lewandowski – Członek Rady
Magister prawa i administracji, doktor nauk biznesu i administracji, wykładowca pomorskich uczelni, prodziekan ds. studenckich i karier absolwentów w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku. Kanclerz Stowarzyszenia Absolwentów UG. Znany jest z bogatej twórczości publicystycznej. Od 2006 roku ukazują się felietony jego autorstwa w „Tygodniku Pomorskim” oraz w Przeglądzie Samorządowym „Pomorze”.
Od kilku lat prowadzi wykłady o tematyce „Turystyka w prawie i obyczajach” na Gdańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Pełni funkcję v-ce prezesa Oddziału Gdańskiego Stowarzyszenia Autorów Polskich. Wraz z żoną Marią Lewandowską są właścicielami Restauracji Gdańskiej, w której organizują spotkania mające na celu integrację środowiska intelektualnego regionu. W spotkaniach uczestniczą przedstawiciele samorządów, nauki, kultury i pomorskiego biznesu.
Adam Marek Korol – Członek Rady
Nasz najbardziej utytułowany wioślarz, czterokrotny mistrz świata, mistrz olimpijski z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Pięciokrotny olimpijczyk (Atlanta 1996, Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012). Czterokrotny mistrz świata w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn (2005, 2006, 2007, 2009), mistrz Europy (2010). Wcześniej był brązowym medalistą MŚ w dwójce podwójnej oraz wicemistrzem świata (2002) i brązowym medalistą MŚ (2003) w czwórce podwójnej. Obecnie z powodzeniem staruje w maratonach, poświęca się pracy naukowej i wychowywaniu swoich następców.
Adwokat Tomasz Dyś – Członek Rady
Prowadzi Kancelarię DYST LEGAL ADWOKACI w Gdyni, która obsługuje wiele podmiotów. Zajmuje się szeroko rozumianą pomocą prawną dla osób prawnych, osób fizycznych oraz jednostek nie posiadających osobowości prawnej. W przeszłości pracownik Katedry Prawa Cywilnego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Autor publikacji z zakresu prawa cywilnego, spółek i nieuczciwej konkurencji. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i administracyjnym oraz w prawie pracy oraz ochronie własności intelektualnej.
Idea fundacji VIVADENTAL
Fundacja dla Dzieci VIVADENTAL to moja kolejna, a zarazem najważniejsza inicjatywa zorientowana na cele społeczne, która stanowi egzemplifikację misji wykonywanego przeze mnie zawodu lekarza, koncentrująca się na pomaganiu najbardziej potrzebującym w zakresie jasno i dokładnie zdefiniowanych potrzeb.
Wybierając zawód lekarza, moja świadomość została całkowicie podporządkowana człowiekowi, zawodowemu posłannictwu ratowania jego zdrowia i życia, bezgranicznemu poświęceniu Pacjentowi.
Ideę tę całkowicie egzemplifikuje założona przeze mnie w roku 1991 spółka VIVADENTAL, która od początku prowadzi medyczną działalność usługową w dziedzinie stomatologii. Nieustannie rozwijam jej formy, wprowadzam innowacyjne metody leczenia, rozwijam strukturę organizacyjną, wyposażenie i technologie, tworzę nowe jednostki organizacyjne, ośrodki kliniczne, poszerzam rodzaje wykonywanej działalności.
Medycyna to moje powołanie, zaś stomatologia jest pasją, która zdominowała życie moje, mojej rodziny oraz naszych współpracowników. Pielęgnujemy ją i rozwijamy, zgłębiamy i doświadczamy, a poświęcamy naszym Pacjentom. Systematycznie podnosimy swoje kwalifikacje, aby w każdym momencie być gotowym do leczenia Pacjentów w najnowocześniejszy i najlepszy dostępny sposób.
Zgromadziłam niezwykły potencjał intelektualny i technologiczny, głęboko osadzony w kulturze mojej organizacji i współtworzących ją osób oraz jej sympatyków. Ponad 25 letnie doświadczenie w stomatologii, implantologii i edukacji kadr medycznych, wiedza i umiejętności oraz unikalne w skali światowej wyposażenie oparte o innowacyjne technologie, pozwala mi kreować standardy postępowania i obszary funkcjonowania wykraczające daleko w przyszłosć, dedykowane w szczególności najmłodszym i przyszłym pokoleniom Polaków.
Wspólnie z Zespołem kierowanym przez Pana Profesora Andrzeja Zielińskiego z Politechniki Gdańskiej realizujemy projekt badawczy mający na celu opracowanie innowacyjnych implantów stomatologicznych i polskiego implantu, bardziej trwałego niż obecnie stosowane rozwiązania, ale jednocześnie także i tańszego, aby leczenie implantologiczne było dostępne dla każdej polskiej rodziny. W praktyce przyniesie to wymierne korzyści społeczne, wśród których wymienić należy zwiększenie dostępności do leczenia implantologicznego oraz jego upowszechnienie, szczególnie wśród osób w wieku okołoemerytalnym w największym stopniu zainteresowanych komfortowym i estetycznym zaopatrzeniem protetycznym, które już niedługo będą mogły korzystać z nowoczesnej i tańszej metody leczenia utraconych zębów bez występujących obecnie ograniczeń.
Nasza współpraca już obecnie stała się synonimem wspólnoty celów społecznych i potwierdzeniem możliwości jakie daje synergia nauki i biznesu oraz medycyny i techniki. Nie chcemy jednak spoczywać na laurach. Chcemy zmieniać na lepsze polskie społeczeństwo, sprawiać, aby ludzie mogli korzystać z pięknego i zdrowego uśmiechu w każdym wieku.
Świadomość realiów i problemów zwiazanych z uzębieniem, które dotyczą praktycznie wszystkich obywateli naszego kraju i wynikające z nich rzeczywiste potrzeby oraz nieograniczone możliwości wykorzystania własnych zasobów organizacyjnych, otwierają przed nami kolejny, zupełnie nowy obszar aktywności zorientowany na rozwiązanie wszechobecnego problemu próchnicy w społeczeństwie polskim.
Jednocześnie nie pozostajemy bierni na pogłębiające się z roku na rok wszelkiego rodzaju dysproporcje, wyraźnie różnicujące nasze społeczeństwo w dostępie do dóbr i zasobów, wynikające z pochodzenia, wykształcenia, stanu posiadania, czy jakichkolwiek innych odmienności. Brak tolerancji, odrzucenie, ubóstwo, głód, bezrobocie, izolacja i wyalienowaine ludzi poszkodowanych przez los, to nasza polska rzeczywistość. Chcemy zmieniać nasz kraj na lepsze w dziedzinie, w której to my wykorzystaliśmy szanse i możliwości dane nam przez kraj w którym żyjemy.
Mamy ku temu wielkie chęci, zapał i niemałe już doświadczenie. Nasze zaangażowanie zorientowane na osiągnięcie korzyści społecznych łączy w sobie instytucja fundacji, która jako organizacja non profit już w samej istocie swojego istnienia zakłada całkowicie prospołeczny charakter, oparcie o wolontariat, dobroczynność i bezinteresowność, ale także i pozyskiwanie środków na realizację celów statutowych.
Dr n. med. Violetta Szycik
Specjalista chirurgii stomatologicznej
Lider umiejętności implantologicznych
Prezes Zarządu Fundacji dla Dzieci VIVADENTAL
Misja i wizja fundacji
Misja Fundacji Vivadental
Misją Fundacji dla Dzieci VIVADENTAL jest szerzenie idei solidaryzmu społecznego, humanitaryzmu, filantropii, wolontariatu oraz tolerancji i szacunku dla człowieka, jako podstawowych wartości budowania kultury społeczeństwa przyszłości wyrażającego sens swojego istnienia w wyrównywaniu szans, dzieleniu się z innymi, braterstwie i wspomaganiu najbardziej potrzebujących.
Wizja Fundacji dla Dzieci VIVADENTAL
Wizja Fundacji dla Dzieci VIVADENTAL obejmuje taki stan społeczeństwa polskiego, w którym wszyscy obywatele, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, środowisko, możliwości finansowe czy jakiekolwiek odmienności, będą mogli bez żadnych ograniczeń realizować swoje potrzeby w zakresie uzębienia, a potrzebujący pomocy będą mogli ją otrzymywać w momencie jej zaistnienia na poziomie ogólnie przyjętych standardów.
Misja wyrażająca społeczne posłannictwo i wizja będąca apoteozą kreowanego wizerunku społeczeństwa przyszłości, jako ogólna postać kategorii celu działania, stanowi rzeczywiste odzwierciedlenie idei i sensu istnienia Fundacji dla Dzieci VIVADENTAL.
Ambasadorzy
Pani Henryka Krzywonos-Strycharska Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Pani Henryka Krzywonos-Strycharska jest osobą powszechnie znaną i szanowaną, głównie za sprawą swoich dokonań dla naszego kraju i dla nas wszystkich, a lubianą za swoją prostolinijność, otwartość i „prosty kręgosłup”. To dzięki niemu słowa, które onegdaj wypowiedziała, „ten tramwaj dalej nie pojedzie”, przeszły do historii nie tylko jako początek strajku gdańskiej komunikacji w roku 1980, ale także jako przykład determinacji w walce o wolność i roli w niej Kobiet. Dziś jest jednym z najważniejszych symboli Solidarności i naszej drogi do Wolności. Wtedy jako sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych, dziś jako Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, jest wzorem oddania dla naszego kraju i dla społeczeństwa. Jako historia, która jako żywo doświadczyła na własnym „kręgosłupie”, swoją postawą uczy nas wytrwałości, miłości i solidarności. Za wybitne zasługi dla demokracji została w roku 2006 odznaczona przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, a w roku 2009 Kongres Kobiet uhonorował ją tytułem Polki 20 – Lecia. Powszechnie znana jest historia prowadzonego przez Panią Henrykę wraz z mężem, rodzinnego domu dziecka, w którym wychowali dwanaścioro dzieci. Podobnie jak założenia fundacji pomagającej rodzinom znajdującym się w potrzebie, a także bezgranicznego zaangażowania w bezinteresowną pomoc wszystkim ludziom potrzebującym pomocy, w tym przede wszystkim dzieciom.
Pani Marta Pałucka Miss World Poland 2015
Pani Marta Pałucka pomimo młodego wieku, to osoba niezwykle skromna, ciepła i charyzmatyczna, udzielająca się na niwie dobroczynności nie tylko z racji powinności wynikających z Tytułu, ale przede wszystkim z filantropijnej postawy wobec życia. Jak sama mówi, uważa się za osobę szczęśliwą, ale właśnie w związku z tym, chce się tym szczęściem dzielić z innymi. Rozpoznawalny wizerunek Miss World Poland 2015 może w tym znacznie pomóc, ale i tak najwięcej czerpie z pokładów własnej głębokiej i dojrzałej osobowości. Chociaż jest wziętą modelką, wybrała niepoślednie zainteresowania. Jej pasją jest żeglarstwo i jeździectwo, którego jest instruktorką. Swoje zamiłowania dzieli z najmłodszymi, dla których aranżuje jazdy konne i naukę żeglowania. To sprawia jej wielką przyjemność. Ilekroć odbywa się impreza dobroczynna, możemy być pewni, że Pani Marta Pałucka będzie brała w niej aktywny udział. Poznaliśmy się na wernisażu fotografii „Forgoten by World … Zapomniani przez Świat”, poświęconej dzieciom z objętej wojną Ukrainy. Pani Marta w tym roku kończy studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Wchodzi w dorosłe życie zawodowe, ma wielkie ambicje i wielkie nadzieje; pełna natchnienia, pasji i szczęścia, które chce dzielić z innymi.
Cele fundacji
Główne cele
- Edukacja stomatologiczna i promocja zdrowia na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie: profilaktyki, higieny jamy ustnej, prowadzenia zdrowego stylu życia, najnowszych możliwości leczenia, estetyki uśmiechu.
- Edukacja rodziców w zakresie kształtowania u dzieci właściwej kultury higieny jamy ustnej i kształtowania prawidłowych nawyków, dyscypliny higienicznej oraz regularności wizyt u stomatologa;
- Dokonywanie zmian w świadomości społecznej, w szczególności funkcjonującego od lat stereotypu łączącego leczenie zębów z bólem; zachęcanie do regularnych przeglądów stomatologicznych
- Uświadamianie negatywnego wpływu nieleczonych zębów i chorób w obrębie jamy ustnej na organizm człowieka;
- Profilaktyka stomatologiczna skierowana do osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i wykluczonych;
- Pomoc w zakresie diagnostyki i leczenia stomatologicznego osobom jej potrzebującym, w szczególności dzieciom z palcówek opiekuńczo-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno – wychowawczych, domowych hospicjów dla dzieci, młodzieży z wadami rozwojowymi, osobom starszym i niepełnosprawnym;
- Wspieranie i organizowanie działań związanych z opieką stomatologiczną i medyczną nad dziećmi oraz młodzieżą z wadami rozwojowymi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi;
- Rehabilitacja stomatologiczno – medyczna dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji ekonomicznej i oraz osób starszych, chorych, niepełnosprawnych.
- Promocja i organizacja wolontariatu.
Cele zgodnie ze statutem
- Edukacja stomatologiczna i promocja zdrowia na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie profilaktyki, estetyki uśmiechu, higieny jamy ustnej, prowadzenia zdrowego stylu życia, możliwości leczenia, poprzez wykorzystanie wszelkich środków komunikacji, prasę, radio, telewizję, Internet oraz publikacje własne, programy edukacyjne i akcje charytatywne;
- Edukacja rodziców w zakresie kształtowania u dzieci właściwej kultury higieny jamy ustnej i kształtowania prawidłowych nawyków, dyscypliny higienicznej oraz regularności wizyt u stomatologa;
- Dokonywanie zmian w świadomości społecznej, w szczególności funkcjonującego od lat stereotypu utożsamiającego myśl o leczeniu zębów z bólem i zachęcanie do regularnych przeglądów uzębienia;
- Uświadamianie negatywnego wpływu nieleczonych zębów i chorób w obrębie jamy ustnej na organizm człowieka;
- Profilaktyka stomatologiczna na rzecz dzieci i młodzieży;
- Profilaktyka stomatologiczna na rzecz osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i wykluczonych;
- Niesienie wszelkiego rodzaju pomocy stomatologicznej i medycznej osobom jej potrzebującym, a w szczególności dzieciom oraz młodzieży z wadami rozwojowymi, osobom starszym i niepełnosprawnym;
- Niesienie wszelkiego rodzaju pomocy stomatologicznej i medycznej dzieciom oraz młodzieży z placówek socjalnych, domów dziecka, sierocińców oraz rodzinom zastępczym;
- Regularne konsultacje i przeglądy grup dzieci w wieku przedszkolnym i starszym do 18 roku życia, w szczególności dzieci z sierocińców;
- Wspieranie i organizowanie działań związanych z opieką stomatologiczną i medyczną nad dziećmi oraz młodzieżą z wadami rozwojowymi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi;
- Pomoc i programy na rzecz dzieci i młodzieży, mające na celu propagowanie zasad higieny i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży;
- Rehabilitacja stomatologiczno – medyczna na rzecz dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji ekonomicznej i socjalnej oraz na rzecz ich rodziców;
- Rehabilitacja stomatologiczno – medyczna na rzecz osób starszych, chorych, niepełnosprawnych i wykluczonych;
- Działalność charytatywna, w szczególności z zakresu profilaktyki i ochrony zdrowia, w tym stomatologicznej;
- Promocja i organizacja wolontariatu;
- Ochrona i promocja zdrowia;
- Podnoszenie świadomości wśród dzieci, młodzieży i w społecznościach lokalnych na temat dbałości o swój piękny uśmiech, jego znaczenia w kontaktach osobistych i zawodowych, niezależnie od wieku i płci;
- Integracja środowiska lokalnego w zakresie dbałości o zdrowie i działanie na rzecz dzieci i młodzieży w podnoszeniu kultury dbałości i zapobiegania skutkom nie korzystania z profilaktyki ogólnomedycznej i leczenia stomatologicznego;
- Podnoszenie kwalifikacji polskich lekarzy dentystów poprzez programy szkoleniowe, kursy, wykłady, warsztaty oraz wszelkie inne formy edukacyjne;
- Współpraca z ośrodkami, klinicznymi, medycznymi, uniwersyteckimi, naukowymi, badawczymi i gospodarczymi;
- Opracowywanie i publikowanie artykułów i prac naukowych w dziedzinie stomatologii, w tym w szczególności w zakresie najnowocześniejszych metod leczenia i możliwości ich wykorzystania.
Darczyńcy
Darczyńcy
Digital1 Sopot
Pani Ilona Machałowska
Pan Grzegorz Kaczmarek
Pani Martyna Kubacka
Pani Milena Supernak-Marczewska
Pani Ewa Malinowska
Pan Jacek Tomaszewski
Pani Barbara Adamowicz-Klepalska
Pani Monika Andrzejczyk-Waszut
Pan Andrzej Boczek
Pan Tomasz Brzeźiński
Pani Sandra Chojnowska
Pani Dominika Czechowska
Pani Estera Gabczenko
Pan Paweł Friedberg
Pani Dominika Jachimowicz
Pan Robert Jachimowicz
Pan Wojciech Jaworski
Pani Iwona Jaworska
Pan Andrzej Jermakow
Pan Krzysztof Karżewicz
Pan Bogdan “BOBO” Kaczmarek
Pan Bartosz Bigosiński
Pani Oliwia Komorowska
Pani Dorota Karnikowska
Pan Dariusz Michalczewski
Pani Małgorzata Piotrowska
Pani Aleksandra Sąpór
Pan Paweł Stefański
Pani Katarzyna Stefaniak-Jazy
Pan Wiesław Jazy
Pani Magdalena Kisłowska-Syrczyńska
Pan Filip Szycik
Pan Borys Szycik
Pani Olga Witman
Pani Jolanta Zatylna
Pan Arkadiusz Zwiewka
Pani Dominika Czechowska
Pan Bartosz Bernat
Pan Sebastian Śliwa
Pan Damian Tomasik
Pani Aleksandra Tomasik
Pan Wojciech Tremiszewski
Pan Jarosław Berg Szychułda
Pani Wiesława Warszawska
Pan Stefan Kałużny
Pani Ewa Olszewska
Pani Hanna Zych-Cisoń
Gdański Klub Biznesu
Pan Vitalijus Banulevicius
Pan Marek Głuchowski
Pani Magdalena Strzelczyk
Pani Aleksandra Rostkowska
Pan Andrzej Zieliński
Pani Ewa Zielińska
Pani Katarzyna Cupryś
Pan Jarosław Bieniuk
Pan Piotr Gacek
Pani Henryka Krzywonos-Strycharska
Pan Michał Kwiatkowski
Pan Sebastian Śliwa
Pani Katarzyna Dobrzyniecka
Pani Ewa Obst
Pani Iwona Górska
Pani Marta Dargas-Draganik
Pani Dorota Makarewicz
Pan Artur Siódmiak
Pan Jacek Krzynówek
Pan Wojciech Modest Amaro
Pan Tomasz Wolsztyniak
PanJacek Fedorowicz
Pan Robert Makłowicz
Pan Michał Maciejewski
Pan Rafał Olbiński
Pan Jarosław Konaszewski
Pani Anna Cisowska
Pan Nicholas Cisowski
Pani Barbara Michalczewska
Pan Dariusz TIGER Michalczewski
Pani Małgorzata Ostrowska
Pan Andrzej Mleczko
Pani Lidia Popiel
Pan Janusz Gajos
Pan Piotr Gacek
Pan Vitalijus Banulevicius
AL-TER PROPERTY S.A.
ALPHA INNOTEC
AMBER BEAUTY
AQUARAMA
BALOLA
BOUDUAR
BURLINGTON SCHOOL
BUSINESS CENTRE CLUB
CENTRUM NURKOWE TRYTON
DR KUBIK
EMENUEL BERG
ENERGA S.A.
ERGO HESTIA
EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI W GDAŃSKU
GDAŃSKI KLUB BIZNESU
GESSLER RESTAURACJA U KUCHARZY SOPOT
HOLISTIC CLINIC
HOME & YOU
HOTEL IBIS
HOTEL QUADRILLE
HOTEL WIENIAWA
INTUO SP. Z O.O.
MARIO SERVICE
MARRIOTT RESORT SOPOT
MERCEDES-BENZ WITMAN
MORSKI PORT HANDLOWY GDYNIA S.A.
NAC AMBER
NAFTPOL
POLSKO-SZWEDZKA IZBA GOSPODARCZA
POMORSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA
PRACODAWCY POMORZA
PREZYDENT MIASTA GDAŃSKA
PREZYDENT MIASTA GDYNI
PRZEDSIĘBIORSTWO HYDRO-TECH KONIN
PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE PB GÓRSKI
RESTAURACJA AMBER SIDE
RESTAURACJA GDAŃSKA
RESTAURACJA OTWARTA
SCORPIONS
SO BLUE SKY
TREFL S.A.
UNIWERSYTET GDAŃSKI
VITA Q SPA
WIELOCHA
WILIGAŁA LABOR
WOJEWODA POMORSKI
WYDAWNICTWO BERNARDINUM
ZESPÓŁ DŻEM
ZIAJA
VIVADENTAL SPÓŁKA Z O.O.
Wolontariusze
Działalność Fundacji dla Dzieci VIVADENTAL oparta jest o wolontariat, dobroczynność i bezinteresowność. Jeżeli tak jak my pragniesz się zaangażować w działalność na rzecz najbardziej potrzebujących i realizować się dla potrzeb społecznych w dziedzinie walki z próchnicą, zapraszamy Cię do współpracy. Z radością przedstawimy Twój wizerunek, który stanowić będzie dla nas prawdziwy zaszczyt, a dla Ciebie potwierdzenie zaangażowania się w realizację szlachetnej idei. Systematycznie będziemy Cię informować o naszych akcjach, w których udział będzie całkowicie dobrowolny. Poznasz nowych przyjaciół i zobaczysz jak może wyglądać życie ludzi potrzebujących pomocy, przekonasz się jak wielką satysfakcję sprawi Ci pomaganie. Wkrótce zamieścimy formularz umożliwiający zapisywanie się do grona naszych wolontariuszy w formie elektronicznej. Już dzisiaj czekamy na Twój akces.
DR N.MED. VIOLETTA SZYCIK
DR N.MED. MAGDALENA WAŚKIEWICZ
DR N.MED. EWA CHOMIK
DR N.MED. PIOTR CHOMIK
DR N.MED. DOROTA KLONOWICZ
LEKARZ DENTYSTA MAŁGORZATA PIOTROWSKA
LEKARZ DENTYSTA MAŁGORZATA RYNIEC – WALCZYŃSKA
LEKARZ DENTYSTA KATARZYNA CUPRYŚ
LEKARZ DENTYSTA ALEKSANDRA CZERWIŃSKA
LEKARZ DENTYSTA OKTAWIA ZACHAREK
LEKARZ DENTYSTA MACIEJ FELISIAK
TECHNIK ELEKTRORADIOLOGII DOROTA FALK
TECHNIK ELEKTRORADIOLOGII MGR EWA KOWALSKA
TECHNIK ELEKTRORADIOLOGII MGR ANETA CIBORSKA
TECHNIK ELEKTRORADIOLOGII KATARZYNA CICHOCKA
TECHNIK ELEKTRORADIOLOGII MAGDALENA FRĄCZEK
KATARZYNA FUCZYŃSKA
MARTA KĘDZIERSKA
DYPLOMOWANA HIGIENISTKA STOM. MGR ELŻBIETA BARAŃSKA
DYPLOMOWANA HIGIENISTKA STOM. BEATA KURKA
DYPLOMOWANA HIGIENISTKA STOM. MAGDALENA PRZYGODZKA
ASYSTENTKA STOM. RENATA ŁUCZAK
ASYSTENTKA STOM. MONIKA KULESZA – SOKOŁOWSKA
ASYSTENTKA STOM. DOROTA MAKAREWICZ
ASYSTENTKA STOM. KATARZYNA KRÓLIKOWSKA
ASYSTENTKA STOM. KONSTANCJA DMOWSKA
ASYSTENTKA STOM. JESSIKA ŻÓŁKIEWICZ
MONIKA SKORYNKIEWICZ-KASPRZYK
MIROSŁAW KASPRZYK
ILONA PSTROKOŃSKA
JACEK TOMASZEWSKI
BORYS SZYCIK
FILIP SZYCIK
JERZY EJMONT
JAROSŁAW SZYCIK
Projekty Fundacji VIVADENTAL
Motto