Leczenie implantologiczne to sprawdzona metoda w rehabilitacji pacjentów z częściowymi i całkowitymi brakami uzębienia, która od lat 80 zmieniła życie milionów ludzi.

 

Leczenie implantologiczne prowadzi dr n.med. Violetta Szycik, zaliczana do grona prekursorów polskiej implantologii stomatologicznej, która posiada ponad 25 lat doświadczenia w implantologii i jeden z nielicznych w naszym kraju tytuł Lidera Umiejętności Implantologicznych. Każdego dnia wykonuje najbardziej skomplikowane zabiegi, dzięki którym Pacjenci odzyskują uśmiech, którego nikt nie potrafił im przywrócić. A Pacjenci przyjeżdżają do nas z całego świata, niemalże ze wszystkich kontynentów.

W zespole implantologów Vivadental znajdują się też lekarze, posiadający kwalifikacje zdobyte na specjalistycznym szkoleniu akredytowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej OSIS-EDI, którego autorem jest dr n.med. Violetta Szycik.

UŚMIECHNIJ SIĘ DO ŻYCIA A ONO UŚMIECHNIE SIĘ DO CIEBIE!

Jeśli tylko chcesz, także i Ty możesz dołączyć do tego grona i na zawsze zapomnieć o stracie własnych zębów. Spełnisz swoje marzenia i wykreujesz uśmiech jakiego pragniesz. Dzięki implantom uśmiech będzie z Tobą na zawsze i poprowadzi Cię do sukcesów. Wykorzystaj szansę na zmianę swojego wizerunku!

CO TO SĄ IMPLANTY STOMATOLOGICZNE?

Implanty stomatologiczne to tytanowe śruby, które zastępują korzeń utraconego zęba. Umieszczany jest w kości podczas zabiegu chirurgicznego. Implanty występują w różnych średnicach i długościach, aby lekarz mógł jak najlepiej dopasować je do warunków istniejących w jamie ustnej pacjenta. Po okresie zrostu implantu z kością, wykonuje się odbudowę protetyczną. Standardowy zabieg implantacji kończy się sukcesem w ponad 95% przypadków.

NA CZYM POLEGA LECZENIE IMPLANTOLOGICZNE?

Leczenie implantologiczne polega na wykonaniu wzorowej i trwale zintegrowanej odbudowy protetycznej spowodowanej brakiem jednego lub wielu zębów, której podstawą jest implant lub grupa implantów. Implanty zastępują korzenie nieistniejących zębów. W przypadku braku pojedynczego zęba, metoda ta pozawala uniknąć szlifowania sąsiadujących zębów, które jest konieczne do przeprowadzenia w tradycyjnym uzupełnieniu protetycznym wykonanym w formie mostu. Podczas specjalistycznego zabiegu chirurgicznego implant jest wprowadzany w głąb kości. Po upływie od 3 do 6 miesięcy implant integruje się z kością. Do implantu dokręca się specjalny łącznik i na nim odbudowuje się koronę zęba.

W przypadku całkowitego braku uzębienia, na kilku implantach można odbudować cały łuk zębowy w postaci stałego uzupełnienia (most) lub protezy (tzw. proteza nakładkowa). Istnieje metoda All-on-four /wszystko na 4/ umożliwiająca przeprowadzenie odbudowy w formie jednolitego mostu, całkowicie bezzębnej szczęki lub żuchwy w oparciu tylko o 4 implanty.

Implantologia stomatologiczna wraz z technikami sterowanej regeneracji kości tworzy nowe, spektakularne możliwości terapeutyczne i rehabilitacyjne narządu żucia, zapewniając Pacjentowi niespotykany dotąd komfort.

IMPLANTY ZĘBÓW – DLA KOGO?

Implanty to odpowiedź na potrzeby Pacjentów oczekujących najlepszych i najwygodniejszych sposobów zastąpienia utraconych zębów. Przeznaczone są dla osób dorosłych.

Implanty to doskonałe rozwiązanie także dla osób noszących tradycyjną wyjmowaną protezę, dla których stanowi ona znaczny dyskomfort, bądź nie potrafią jej zaakceptować ze względów estetycznych i psychologicznych.

Utrata zębów to nie tylko skutek upływu lat, próchnicy czy stanów zapalnych, parodontozy czy chorób ogólnoustrojowych, albo i dziedziczenia, ale także wynik urazów, uprawiania sportu, czy wypadków.

Implantacja to najlepsza metoda uzupełniania utraconych zębów, dzięki której spełniają się marzenia o pięknym i zdrowym uśmiechu.

KORZYŚCI POSIADANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW:

  • Estetyka: Odbudowa zębów na implantach zapewnia możliwość stworzenia uśmiechu „uszytego na miarę”, bez jakichkolwiek ograniczeń. Lekarz zaplanuje Twój nowy uśmiech ustalając z Tobą kształt i kolor nowych zębów.
  •  Zdrowie: Zęby na implantach nie powodują otarć, nadżerek, czy stanów zapalnych, tak jak to się dzieje w przypadku protez tradycyjnych. Ponadto implanty chronią kość wokół swojego położenia niwelując skutki jej zanikania wraz z wiekiem.
  • Przywrócony smak: Implanty w odróżnieniu od protezy nie zaburzają działania kubków smakowych.
  • Oszczędność: implanty pozwalają uniknąć szlifowania sąsiadujących zębów, które jest konieczne do przeprowadzenia w tradycyjnym uzupełnieniu protetycznym wykonanym w formie mostu przy braku pojedynczego zęba.
  • Pewność siebie: Proteza zębowa często staje się niestabilna i często wypada, co stanowi znaczny dyskomfort podczas mówienia, czy jedzenia. Implanty dadzą Ci poczucie pewności w każdej sytuacji, albowiem swój piękny uśmiech będziesz prezentować bez żadnych ograniczeń.
  • Komfort: Możesz z nimi uprawiać swoje ulubione sporty, biegać, czy nurkować. Nie musisz ich zdejmować, tak jak w przypadku protezy, ponieważ są zespolone z kością na trwałe.
  • Funkcjonalność: Implanty przywracają prawidłowe funkcjonowanie narządu żucia, ponieważ implant jest trwale zakotwiczony w kości, a odbudowane na nim uzębienie jest stabilne tak jak w przypadku własnych, zdrowych zębów. Ma to wpływ na zdrowie całego organizmu.
  • Dożywotność: Odpowiednie kwalifikacje lekarza i najwyższej klasy system implantologiczny, a także wzmożona dbałość o higienę jamy ustnej, daje możliwość zachowania pięknego uśmiechu odbudowanego na implantach w najlepszej kondycji przez kilkadziesiąt lat.

Odbudowa pojedynczego zęba:

To krótki zabieg, który szybko i skutecznie sprawi, że zapomnisz o utracie zęba. Implant zapewni ochronę kości, a korona zostanie zaprojektowana tak, aby jej wygląd był idealnie dopasowany do pozostałej części uzębienia.

Odbudowa kilku zębów:

Dostępnych jest wiele możliwości w zależności od rozległości braków zębowych. Już na 2 implantach można odbudować 3 lub 4 utracone zęby w postaci stałych – przykręcanych lub cementowanych mostów.

Odbudowa całego łuku zębowego:

W przypadku utraty wszystkich zębów w szczęce lub żuchwie możliwe jest wykonanie wyjmowanych protez umocowanych na 2 lub 4 implantach. Jeśli warunki kostne są dobre to już na 4 lub 6 implantach odbudowuje się cały luk zębowy w postaci przykręcanego mostu.

Odbudowa w przypadku deficytu kości:

Utrata zębów powoduje w wielu przypadkach zanik kości, uniemożliwiając standardowe wprowadzenie implantu. Wtedy z wyboru stosuje się zabiegi odbudowy kości z zastosowaniem kości własnej, materiałów kościozastępczych i czynników wzrostu pozyskiwanych z krwi własnej pacjenta. Odpowiednie przygotowanie podłoża kostnego gwarantuje sukces leczenia.


IMPLANTY ZĘBÓW – ROZWIĄZANIE DLA KAŻDEGO PRZYPADKU!


STANDARDOWA PROCEDURA ODBUDOWY ZĘBA

1. Konsultacja lekarza implantologa
Aby implantacja zakończyła się sukcesem konieczne jest stworzenie optymalnego planu leczenia. Na podstawie konsultacji pacjenta i badania radiologicznego, lekarz poznaje warunki jamy ustnej i dobiera odpowiedni rodzaj implantu.

2. Implantacja
To zabieg polegający na wszczepieniu implantu do kości w miejscu ubytku. Może odbywać się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym z anestezjologiem. Zabieg jest bezbolesny i jeszcze tego samego dnia można wrócić do codziennych czynności.

3.Osteointegracja
To czas, w którym implant integruje się z kością. W przypadku żuchwy to okres ok. 3 miesięcy, zaś szczęki ok. 4 – 6 miesięcy. Na ten czas może zostać założone uzupełnienie tymczasowe, aby Pacjent zaraz po zabiegu mógł cieszyć się nowym uśmiechem i przyzwyczajać się do pełnego uzębienia podczas mówienia i jedzenia.

4. Odsłonięcie implantu, założenie śruby gojącej
Gdy lekarz uzna, że implant jest zintegrowany z kością, odsłania implant i zamienia śrubę zamykającą na gojącą. Zabieg ten odbywa się w znieczuleniu miejscowym i ma na celu powstanie szczelnego kołnierza tkanek miękkich wokół implantu i zabezpieczenie przed infiltracją bakterii znajdujących się w jamie ustnej.

5. Pobranie wycisku
Kolejna wizyta to pobranie wycisku z jamy ustnej pacjenta. Dzięki temu laboratorium protetyczne przygotowuje idealnie dopasowaną koronę, most lub protezę, które będą stanowiły ostateczną odbudowę protetyczną na zintegrowanych z kością implantach.

6. Oddanie pracy protetycznej, zakończenie leczenia
Po zaakceptowaniu przez pacjenta kształtu, wysokości i koloru nowych zębów następuje zamontowanie pracy protetycznej w ustach pacjenta.

7. Wizyta kontrolna
Po kilku dniach od oddania ostatecznej pracy protetycznej konieczna jest wizyta kontrolna celem wyeliminowania ewentualnych przeciążeń na koronie, moście czy protezie. Indywidualne warunki kostne decydują o długości zabiegu, przebiegu leczenia oraz czasie rekonwalescencji. W wielu przypadkach rekonstrukcję uzębienia można przyspieszyć.

8. Zalecenia i opieka pozabiegowa
Należy pamiętać o wskazówkach udzielonych przez lekarza po zakończeniu leczenia, dotyczących diety, używek oraz wzmożonej higieny całej jamy ustnej, a także o okresowych badaniach kontrolnych. Życie pokazuje, że nic nie może dorównać naturze, więc o implanty trzeba dbać nie mniej, po to, aby zapewnić im długowieczność i doskonałą kondycję odbudowy protetycznej.

Jednym z warunków implantacji, jest zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej nie tylko w trakcie użytkowania nowego uzębienia, ale już na etapie pierwszego zabiegu. Dlatego konieczne jest wcześniejsze wyleczenie wszystkich zębów i poddanie ich klinicznej higienizacji z usunięciem kamienia nazębnego, który jest rezerwuarem bakterii.


IMPLANTY STOMATOLOGICZNE

NAJWIERNIEJSZE ODWZOROWANIE NATURY


IMPLANTY AXIOM

Stosujemy jeden z najlepszych systemów implantologicznych na świecie – Axiom, który został stworzony z myślą o pacjentach oczekujących doskonałej rekonstrukcji uzębienia oraz dla lekarzy zajmujących się implantologią na każdym poziomie zaawansowania.

Jest on dziełem rodzinnej firmy Anthogyr, światowego lidera i prekursora w produkcji implantów, który od roku 1984 nieustannie dostarcza produkty o doskonałej jakości i parametrach technicznych, dostosowane do najbardziej wymagających potrzeb zabiegowych pacjentów oraz lekarzy.

Implanty Axiom powstają w iście laboratoryjnych warunkach, przy zachowaniu pełnej kontroli temperatury, wilgotności oraz czystości powietrza. Utrzymanie najwyższych standardów jakości, to nie tylko zasługa systemu opartego o system ISO 9001, ISO 13485, ISO 9100 oraz znak CE, ale tradycja legendarnej szwajcarskiej precyzji dziedziczona od momentu powołania firmy w roku 1850. Dzięki temu marka AXIOM uchodzi za synonim doskonałości.

AXIOM

System AXIOM łączy w sobie unikalną koncepcję, opartą o proste i komplementarne rozwiązania oraz kompletny asortyment produktów pozwalających zamknąć cały proces leczenia w uporządkowanym zbiorze materiałów i narzędzi. Powstają one w jednym i tym samym miejscu w oparciu o te same kryteria jakości, które są podstawą zaufania nabywców w ponad 100 krajach, a od niedawna także i w Polsce.

System AXIOM jest przy tym niezwykle przyjazny i prosty, a jego obsługa intuicyjna, zaś implanty charakteryzuje trwałość i nadzwyczajne możliwości, zarówno w zakresie planowania i wykonania implantacji, jak i w obszarze estetyki rekonstruowanego uzębienia. Umożliwiają lekarzowi pełną swobodę w polu zabiegowym. Zapewniają jakość, precyzję, komfort i bezpieczeństwo na każdym etapie leczenia implantoprotetycznego.

Implanty AXIOM przeznaczone są do wszystkich przypadków klinicznych, do uzupełniania wszelkiego rodzaju braków zębowych i implantacji we wszystkich typach kości w żuchwie i szczęce.

Implanty AXIOM bazują na konikalnych, mocnych i szczelnych połączeniach opartych o Stożek Morse’a, które gwarantują równomierny rozkład naprężeń mechanicznych, zachowanie kości wyrostka zębodołowego oraz subkrestalne pozycjonowanie, zapewniające lepszy efekt estetyczny.

Osteokondukcyjna powierzchnia implantów oparta o dwufazowy fosforan wapnia zapewnia doskonałą biokompatybilność przekładającą się na efektywną osteointegrację, zaś optymalna porowatość powierzchni sprzyja stabilizacji pierwotnej implantu zapewniając mu długowieczność.

V klasa czystości tytanu to większa siła mechaniczna i znacznie mniejsze ryzyko złamania. Mniejsza inwazyjność umożliwia zastosowanie implantów o mniejszej średnicy. Umożliwia to podjęcie decyzji o implantacji w wąskich przestrzeniach i braku miejsca, a także pozwala uniknąć odbudowy kości.

Wszystko to sprawia, że implanty AXIOM gwarantują zadowolenie Pacjentów z uzyskanych efektów funkcjonalnych i estetycznych oraz satysfakcję lekarza.


PROCES LECZENIA

Implantologia w Klinice Vivadental to inteligentny proces, który wyróżnia precyzja, jakość, komfort i szybkość przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa Pacjenta. VIVADENTAL daje zupełnie nowe możliwości ingerencji w metamorfozę uzębienia oraz wykreowanie własnego uśmiechu bez jakichkolwiek ograniczeń, poprzez zastosowanie najnowocześniejszych procedur leczenia estetycznego opartych o chirurgię stomatologiczną, ortodoncję, protetykę i implantologię oraz sterowaną regenerację kości. W swojej codziennej pracy wykorzystujemy najbardziej zaawansowane i efektywne urządzenia do oceny ilości kości – tomograf komputerowy New Tom 5G oraz odwzorowania anatomii uzębienia – skaner wewnątrzustny Trios 3Shape, a także oprogramowanie do wirtualnego projektowania umiejscowienia implantów oraz przyszłej odbudowy protetycznej. Leczenie implantologiczne planujemy w najdrobniejszych detalach. Uwzględniamy wszelkie uwarunkowania przy wykorzystaniu innowacyjnego oprogramowania. Dzięki tak zaawansowanym technologiom, oferujemy naszym Pacjentom najmniej inwazyjne zabiegi i natychmiastowe odbudowy protetyczne, czyli:

Bezpośrednio po zabiegu implantologicznym lub w następnej dobie, możemy oddać Pacjentowi pracę protetyczną.

Vivadental to lider innowacyjnych rozwiązań implantologicznych. Jesteśmy profesjonalistami i współtworzymy dorobek implantologii światowej. Sami prowadzimy badania naukowe nad implantami, ponieważ dzięki wieloletniemu doświadczeniu dokładnie wiemy co należy udoskonalić, a dzięki współpracy z Politechniką Gdańską wiemy jak to wykonać.

Wszyscy nasi Pacjenci polecają nas swoim najlepszym znajomym oraz rodzinie. Ty także możesz korzystać, a odbudowując swoje uzębienie stworzyć uśmiech z marzeń, uśmiech sukcesu.


IMPLANTY ZĘBOWE – TWÓJ KOMFORT, SATYSFAKCJA I PIĘKNY UŚMIECH NA ZAWSZE