Zespół Vivadental pozdrawia z IDS 2019

Nieustannie odwiedzamy największe i najbardziej prestiżowe tragi handlowe na całym świecie, aby naszym Pacjentom, ale także Lekarzom uczestniczącym w naszych prestiżowych szkoleniach w dziedzinie implantologii, dostarczać najlepsze możliwe rozwiązania. Na... zobacz więcej

Data publikacji: poniedziałek 18 marca, 2019 w kategorii Targi, fora, spotkania

Nieustannie odwiedzamy największe i najbardziej prestiżowe tragi handlowe na całym świecie, aby naszym Pacjentom, ale także Lekarzom uczestniczącym w naszych prestiżowych szkoleniach w dziedzinie implantologii, dostarczać najlepsze możliwe rozwiązania. Na IDS 2019, odbywających się od 12 do 16 marca, byliśmy już pierwszego dnia, bo targi to dla nas nie tylko nowe produkty i technologie, ale także poszukiwanie partnerów do tworzenia wspólnych projektów rozwojowych w stomatologii. Jedną z najważniejszych była wizyta na stoisku firmy Anthogyr, której jesteśmy w Polsce wyłącznym dystrybutorem oferując implanty Axiom oraz zaawansowane technologicznie urządzenia do stomatologii i implantologii. Wiązała się ona z prezentacją najnowszego bezprzewodowego fizjodyspensera wyposażonego w aplikację mobilną, a przede wszystkim z aliansem strategicznym z liderem światowej implantologii, szwajcarską firmą Straumann.

IDS International Dental Show w Kolonii to wiodące targi branży dentystycznej, jedne z największych na świecie. Odbywają się co dwa lata i z każdą edycją notują rekordowe wyniki pod względem ilości wystawców, powierzchni wystawienniczej oraz odwiedzających gości. IDS w Kolonii uważana jest za prestiżową platformę biznesową globalnego przemysłu stomatologicznego, na której krzyżują się drogi postępu technologicznego i popytu na innowacyjne rozwiązania służące nieustannemu doskonaleniu procesów leczenia i przywracania pięknego uśmiechu. Obejmuje sprzęt stomatologiczny, diagnostyczny, laboratoryjny, wyposażenie, urządzenia, profilaktykę, higienę oraz lasery i implantologię. Targi to nie tylko spotkania biznesowe, ale także warsztaty i prezentacje oraz ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych produktów. Kolejna edycja IDS od 9 do 13 marca 2021 roku. Ale wcześniej czekają nas targi na Dalekim Wschodzie, w Szanghaju i Guangzhou.

Warto powiedzieć o mieście, w którym odbywają się Targi IDS. Kolonia położona nad Renem, to jedno z najstarszych miast na świecie. Zostało założone przez żonę cesarza Klaudiusza, Agrypinę, która urodziła się w tutejszej wiosce, której następnie, w roku 50 naszej ery, nadała prawa miejskie. Wpływy Cesarstwa Rzymskiego przyniosły miastu rozwój. W 310 roku wybudowano pierwszy most.  Późniejsza przynależność do Państwa Franków zaowocowała powołaniem arcybiskupstwa i rozkwitem miasta, w którym w roku 1388 powstał  pierwszy niemiecki uniwersytet.  Kolonia zaś została współzałożycielem Związku Hanzeatyckiego (Hanzy), jednej z pierwszych w dziejach Europy organizacji handlowych.  Dzisiaj to czwarte co do wielkości miasto Niemiec, będące częścią aglomeracji policentrycznej liczącej 2 mln mieszkańców, w skład której wchodzi także BonnHürthLeverkusen i Bergisch Gladbach. Ozdobą miasta jest wspaniała monumentalna Katedra, której budowa rozpoczęta w roku 1248, trwała aż 600 lat. Liczy sobie 144 m długości i 86 m szerokości, a dwie wieże mają 157,38 m wysokości. W roku 1996 została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolonia nierozłącznie kojarzy się z wodą kolońską, której pierwszą fabrykę uruchomił tu w roku  w 1709 włoski perfumiarz Johann Maria Farina.

Galeria