Sinus Lift – metody, wskazania, powikłania

W piękny majowy weekend 14-15 maja 2021 roku, w naszym Instytucie przeprowadziliśmy szkolenie "Sinus Lift - metody, wskazania, powikłania". Wzięło w nim udział 15 lekarzy z całej Polski, którzy dzięki... zobacz więcej

Data publikacji: niedziela 23 maja, 2021 w kategorii Kursy i szkolenia

W piękny majowy weekend 14-15 maja 2021 roku, w naszym Instytucie przeprowadziliśmy szkolenie „Sinus Lift – metody, wskazania, powikłania”. Wzięło w nim udział 15 lekarzy z całej Polski, którzy dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom będą mogli wykonywać implantacje w trudnych warunkach kostnych i deficycie tkanki kostnej w szczęce, co występuje u większości pacjentów.

Pierwszego dnia dr n. med. Violetta Szycik oraz dr n. med. Szymon Frank podzielili się swoimi bogatymi doświadczeniami z podnoszenia dna zatoki szczękowej w praktyce klinicznej. Następnie kursanci brali udział w warsztatach na modelach, podczas których wykonali podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą i zamkniętą (hydrokinetyczną).

Drugi dzień w całości odbywał się na sali zabiegowej, gdzie kursanci pod kierunkiem mentorów wykonali łącznie 5 zabiegów podniesienia dna zatoki szczękowej zarówno otwartą jak i hydrokinetyczną metodą.
Sinus Lift to jedna z najczęściej wykonywanych procedur przy implantacji. Dzięki szkoleniu lekarze poznali wszystkie możliwości przeprowadzania tego zabiegu.

Dziękujemy naszym wspaniałym prowadzącym oraz partnerom – Implanty Polska oraz Liberdent za dostarczenie wysokiej jakości produktów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów i zabiegów.
Następna edycja tego ważnego szkolenia już w dniach 26-27.11.2021

Zobacz filmy z zabiegów sinus lift wykonanych przez kursantów Practiculum Implantologii:

Galeria