Vivadental Laureatem
Pomorskiej Nagrody Gryf Gospodarczy

Vivadental został uhonorowany niezwykle cenną nagrodą – Pomorską Nagrodą Gryf Gospodarczy. Nagroda została wręczona podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Dworze Artusa w Gdańsku w dniu 5 czerwca 2017 r. Przyznano je siedmiu przedsiębiorstwom województwa pomorskiego.  

“Pomorska Nagroda Gryf Gospodarczy jest niezwykle doniosłym wyróżnieniem. Nie tylko dlatego, że w naszym regionie jest ona uznawana za najcennniejszy laur biznesowy, ale przede wszystkim dlatego, że przyznaje go Kapituła, którą tworzy grono wybitnych autorytetów dokonujących przekrojowej oceny standingu finansowego, rynkowego i  ogólnej kondycji, na czele z przedstawicielami organizacji biznesowych i władz samorządowych, które przyzwyczaiły już społeczeństwo Wybrzeża do wiodącej roli w obszarze wspierania przedsięwzięć gospodarczych, jak i ich realizowania.  Znaleźliśmy się wśród najlepszych firm naszego województwa. To wyróżnienie i zobowiazanie. Dla mnie i dla naszej firmy, Gryf Gospodarczy jest potwierdzeniem, że jesteśmy na właściwej drodze, drodze do Sukcesu. Jego autorem jest nasz cały Zespół, który zarazem jest największą wartością Vivadental” – powiedziała dr n.med. Violetta Szycik – Prezes Zarządu Vivadental.

Nagroda przyznawana jest firmom, których działalność korzystnie wpływa na rozwój gospodarczy Pomorza. W tegorocznej edycji udział wzięły 53 firmy z całego województwa. Nagrody wręczono przedsiębiorstwom z branży elektroniki telekomunikacyjnej i projektujące innowacyjne rozwiązania medyczne. W gronie zwycięzców znalazły się podmioty zdobywające rynki zagraniczne, kontynuujące rodzinne tradycje, prowadzące badania naukowe i prace badawczo-rozwojowe i angażujące się w działalność charytatywną. Vivadental zajął zaszczytne miejsce wśród najlepszych firm naszego województwa.

Konkurs o Nagrodę Pomorską „Gryf Gospodarczy" organizowany jest od 2000 roku. Jego inicjatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości, a przewodzi jej Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Mieczysław Struk, Jest to jedna z najcenniejszych nagród gospodarczych Regionu Pomorza, przyznawana przez Kapitułę, w skład której wchodzą organizacje samorządu gospodarczego i władze województwa pomorskiego. Celem konkursu jest prezentacja najlepszych przedsiębiorstw w regionie oraz promowanie laureatów poprzez rekomendowanie ich do ogólnopolskich nagród i wyróżnień, włączenie sektora przedsiębiorców do szerokiej współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, a także inicjowanie pozytywnego współzawodnictwa przedsiębiorstw.

Podsumowując tegoroczny Konkurs Pomorskiej Nagrody Gryf Gospodarczy, Marszałek Mieczysław Struk powiedział:

„Konkurs nie tylko wyróżnia dynamicznie rozwijające się firmy, ale także te, które myślą o rodzimej gospodarce przez pryzmat rzetelności i uczciwości. To właśnie te atrybuty charakteryzują nominowane do nagrody przedsiębiorstwa, bo to przede wszystkim one budują pozytywny wizerunek pomorskiej przedsiębiorczości będąc swego rodzaju ambasadorami gospodarczej marki Pomorza. Dziękując firmom, które ubiegały się w tym roku o statuetkę Gryfa Gospodarczego zaznaczył, że poziom konkursu z roku na rok się podnosi, a dokonywanie wyboru laureatów staje się coraz trudniejsze. Cieszy mnie ten trend i mam nadzieję, iż będzie się on utrzymywał przez kolejne”.

Zobacz galerię fotograficzną z tej UroczystościGodło TERAZ POLSKA dla VIVADENTAL

Klinika VIVADENTAL oraz Instytut VIVADENTAL laureatami Godła „Teraz Polska”!

Kompleksowe usługi stomatologiczne VIVADENTAL SMILE DESIGN oraz  program kształcenia podyplomowego dla lekarzy stomatologów PRACTICULUM IMPLANTOLOGII zostały nagrodzone w XXVII edycji Konkursu „Teraz Polska” w kategorii USŁUGI. 

Konkurs „Teraz Polska” ma na celu wyłonienie najlepszych produktów, usług, przedsięwzięć innowacyjnych i gmin. W tym roku Kapituła Konkursu nagrodziła Godłem „Teraz Polska” 13 produktów, 9 usług, 3 przedsięwzięcia innowacyjne oraz 3 gminy.

- Jestem zaszczycona otrzymaniem Godła „Teraz Polska”. Mówię to w imieniu całego zespołu, lekarzy i asystentek Kliniki oraz mentorów Instytutu VIVADENTAL, bez których nasze sukcesy nie byłyby możliwe – mówi dr n. med. Violetta Szycik – Prezes Zarządu Spółki VIVADENTAL, Dyrektor Naukowy Instytutu VIVADENTAL. Każdego dnia dążymy do tego, aby VIVADENTAL był synonimem najwyższej jakości, rzetelności i innowacji. Ta nagroda jeszcze bardziej nas nobilituje oraz inspiruje do dalszego rozwoju w obszarze polskiej stomatologii i edukacji podyplomowej lekarzy. Nasza nagroda przeciera szlak dla innych podmiotów z branży dentystycznej. Polska stomatologia to dzisiaj ścisła światowa czołówka, której potrzeba prestiżowej promocji – dodaje dr Violetta Szycik.

VIVADENTAL to międzynarodowy ośrodek kliniczny, edukacyjny i naukowo-badawczy, działający w Polsce już ponad 25 lat. To także fundacja dla dzieci oraz specjalistyczne wydawnictwo.

Nagrodzona godłem „Teraz Polska” usługa VIVADENTAL SMILE DESIGN to innowacyjny program kompletnej metamorfozy uzębienia, obejmujący wszystkie dziedziny stomatologii i najnowocześniejsze technologie współczesnej medycyny, dający Pacjentom szansę na spełnienie marzeń o pięknym, wymarzonym uśmiechu. Program składa się z pięciu etapów:

1/ etap diagnostyczny, z wykorzystaniem najnowocześniejszych i bezpiecznych dla Pacjenta rozwiązań technologicznych, 2/ etap planowania, z zaangażowaniem konsylium lekarzy wszystkich niezbędnych specjalizacji: chirurgicznej, implantologicznej, ortodontycznej, protetycznej, periodontologicznej, 3/ etap projektowania i wizualizacji – kluczowa faza przygotowania metamorfozy uśmiechu, w której Pacjent otrzymuje wirtualny projekt swojego uzębienia, 4/ etap wielokierunkowego, całkowicie bezbolesnego i komfortowego leczenia oraz 5/ etap końcowy, obejmujący kontrolę efektów oraz przekazanie gwarancji.

Dzięki digitalizacji całego procesu, tomografii komputerowej, skanowaniu, technologii CAD/CAM oraz wizualizacji, Pacjent jeszcze przed zabiegiem wie, jak będzie wyglądało jego zrekonstruowane uzębienie i nowy uśmiech. Jednoczasowe zabiegi wykonywane przez specjalistów ze wszystkich dziedzin stomatologii pozwalają skrócić czas leczenia i zmniejszyć jego koszty. To wszystko sprawia, że VIVADENTAL SMILE DESIGN codziennie przynosi wielu Pacjentom Kliniki Vivadental ogromną satysfakcję z efektów terapeutycznych i estetycznych.

Godło „Teraz Polska” otrzymało również PRACTICULUM IMPLANTOLOGII – najbardziej innowacyjny i zaawansowany program edukacyjny dla adeptów implantologii stomatologicznej. Jego autorem jest należąca do grona prekursorów polskiej implantologii dr n. med. Violetta Szycik. 10. miesięczne szkolenie obejmuje komplementarny zakres wiedzy z implantologii, chirurgii, protetyki implantologicznej oraz regeneracji tkanki kostnej. Wykorzystywane są w nim najnowocześniejsze technologie wirtualne 3D, takie jak tomografia komputerowa, skaner wewnątrzustny, czy oprogramowanie do projektowania i wizualizacji Szkolenie sprofilowane jest na praktyczne przygotowanie lekarza do samodzielnego wykonywania procedur zabiegowych, a kluczowym elementem systemu edukacyjnego są zabiegi implantacyjne u Pacjentów, wykonywane przez szkolących się lekarzy pod kontrolą doświadczonych implantologow. Poprzedzają je kursy teoretyczno – praktyczne, wykłady i ćwiczenia na fantomach oraz analiza zabiegów przeprowadzanych „na żywo”. Szkolenie uzupełnia specjalistyczny kurs dla asystentek szkolących się lekarzy. Elastyczny  system umożliwia pogłębianie wiedzy oraz umiejętności praktycznych na każdym poziomie zaawansowania, a w dalszym etapie do przeprowadzania najbardziej złożonych procedur zabiegowych. Dodatkowym elementem szkolenia są konsultacje on-line zabiegów przeprowadzanych przez absolwentów Practiculum Implantologii we własnych praktykach. Program kształcenia obejmuje nie tylko implantologię, ale także ekonomię, marketing, prawo medyczne oraz zagadnienie zarządzania przez wartości, tak niezwykle istotne w medycznej działalności usługowej. Absolwenci Practiculum Implantologii z powodzeniem wprowadzają leczenie implantologiczne do oferty swoich praktyk, a równie profesjonalne przygotowanie biznesowe otwiera przed nimi szanse na odniesienie sukcesu. W ten sposób polscy Pacjenci pozyskują zupełnie nowe możliwości nowoczesnego specjalistycznego leczenia utraconych zębów bez potrzeby szukania pomocy za granicą.

Fundacja „Teraz Polska” od ponad 25 lat nagradza najlepsze produkty i usługi, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych.

- Po ponad 25 latach Konkurs „Teraz Polska”, a właściwie jego Laureaci, wciąż zaskakują. W tym roku w gronie zwycięzców znajdziemy wiele innowacyjnych produktów i usług, militaria, nowoczesne technologie, a także, – co nas cieszy – start-upy. Tegoroczna edycja dowodzi, że Konkurs i lista Laureatów są odzwierciedleniem tendencji i zmian w krajowej gospodarce – mówi Michał Lipiński, dyrektor Konkursu „Teraz Polska”. - Z satysfakcją obserwujemy, jak z roku na rok wśród Laureatów przybywa firm oferujących najnowocześniejsze rozwiązania w swoich branżach. Jesteśmy przekonani, że mają one olbrzymi potencjał, by stać się wizytówką polskiej gospodarki na świecie – dodaje.

Godło „Teraz Polska” cieszy się dziś zaufaniem, uznaniem społecznym i dobrą opinią publiczną. Jest gwarancją najwyższej jakości, jaką otrzymują konsumenci, nabywając produkt czy usługę. - Konkurs „Teraz Polska” jest organizowany od przeszło 25 lat. W tym czasie, jako naród staliśmy się bardziej świadomymi konsumentami. Na zakupach przede wszystkim wybieramy jakość. To oznacza, że Godło „Teraz Polska” jest dziś bardzo potrzebne. Od początku swojego istnienia stało się ono symbolem najwyższej jakości, niejako drogowskazem dla konsumentów. Stojąc przy sklepowych półkach, Polacy wiedzą, że ten biało-czerwony znak gwarantuje to, co najlepsze – tłumaczy Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Godłem promocyjnym „Teraz Polska” mogą posługiwać się wyłącznie nagrodzone firmy.

Wręczenie statuetek odbyło się 29 maja br. podczas Gali „Teraz Polska” w Teatrze Wielkim -Operze Narodowej w Warszawie.

Zobacz galerię z uroczystości wręczenia statuetek Godła Teraz Polska Polska Nagroda Jakości
Wyróżnienie dla Vivadental

Vivadental zdobywa kolejną znaczącą, a zarazem najcenniejszą nagrodę w swojej historii. To Wyróżnienie w XXII Konkursie Polskiej Nagrody Jakości. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Dzień Niepodległości, 11 listopada 2016 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, w przeddzień 25 rocznicy powołania Vivadental. To wielkie wyróżnienie dla całej firmy i uznanie jej osiągnięć w dziedzinie kształtowania jakości.  Odbierając Nagrodę Prezes Firmy dr n.med. Violetta Szycik powiedziała: “ To wielki honor przyjmować w dniu Święta Narodowego tak zaszczytne wyróżnienie, które otrzymują najlepsze polskie przedsiębiorstwa. Jesteśmy bardzo dumni, że dołączyliśmy do tak zacnego i zasłużonego dla polskiej gospodarki grona. Doceniło nas aż 71 ekspertów, przedstawicieli nauki, biznesu i samorządu gospodarczego. W trakcie Konkursu właśnie od ekspertów dowiedzieliśmy się, że jesteśmy najlepszym przykładem wywodzącej się z japońskiej kultury, zasady 5S, którą nie wzorując się na niczym, z własnej inicjatywy i woli racjonalizowania i optymalizowania procesów i produktów, codziennie wdrażamy w pracy naszego przedsiębiorstwa, a ściślej udoskonalania jego pracy. Nagroda jest dla nas motywacją do dalszego doskonalenia wszystkiego co nas otacza, podnoszenia kultury organizacyjnej, tworzenia unikalnych produktów i usług oraz osiągania celujących ocen naszych pacjentów oraz klientów”. Nagrodę wręczyli przedstawiciele władz państwowych oraz organizacji biznesowych i gospodarczych, w tym Krajowej Izby Gospodarczej. Uroczystość uświetnił występ artystów, którzy zaprezentowali najpiękniejsze pieśni patriotyczne w przepięknej aranżacji i scenerii Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie.  Było niezwykle uroczyście i patriotycznie,  bo nikt chyba nie ma wątpliwości, że dziś patriotyzm oznacza przedsiębiorczość. Pracujemy dla Polski, naszej Ojczyzny. “Mazurek Dąbrowskiego”, “Rotę” i “My Pierwsza Brygada”  zaśpiewaliśmy wspólnie i na baczność. Po części oficjalnej odbył się koktajl w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej, który był okazją do pozannia innych laureatów i wymiany doświadczeń oraz wrażeń z Uroczystości.  

Zobacz zdjęcia z uroczystości wręczenia laurów XXII Konkursu Polskiej Nagrody JakościHIPOKRATES POMORZA 2016.
Wręczenie Nagród w Konkursie Dziennika Bałtyckiego.
Dwór Artusa – 9 września 2016 roku.

 

W piątek 9 września 2016 roku w Dworze Artusa na Długim Targu w Gdańsku, odbyło się uroczyste wręczenie Nagród w Konkursie Dziennika Bałtyckiego – Hipokrates Pomorza 2016. W kategorii Lekarz Stomatolog Roku 2016 zwyciężyła dr n.med. Violetta Szycik, zdobywając 3704 głosów, tj. ponad 50 % wszystkich głosów. W podobnym stylu tryumf odniosła zarządzana przez dr Violettę Szycik Klinika Vivadental w kategorii Placówka Medyczna 2016 roku, zdobywając 2033 głosów. Nagrody w imieniu zwycięzców odebrał Jerzy Ejmont, Manager Vivadental. Piękna gala i uroczysta aura sprzyjała nawiązywaniu znajomości. Sympatia, trzeba powiedzieć, że wzajemna, stała się udziałem nowego Rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Dr hab. Marcina Gruchały, prof. nadzw. GUMed. W tym duchu mamy nadzieję na nawiązanie owocnej współpracy z korzyścią dla naszego społeczeństwa. Pierwsze spotkanie już wkrótce.

Zobacz zdjęcia z Uroczystości...

Obie nasze Nagrody HIPOKRATES POMORZA 2016 dedykujemy naszym Pacjentom,
którzy powierzając nam swoje Zdrowie, obdarzają nas codziennie swoim zaufaniem. To dla nas największa Nagroda.
Serdecznie Dziękujemy.


HIPOKRATES POMORZA 2016
zwycięski hattric Kliniki Vivadental

Dziękujemy za 5737 głosów sympatii !

Serdecznie Państwu dziękujemy za oddanie na nas głosów w Konkursie Dziennika Bałtyckiego HIPOKRATES POMORZA 2016, w wyniku którego wyłoniono najlepszych lekarzy różnych specjalności, pielęgniarki i przychodne w Województwie Pomorskim.

Odnieśliśmy kolejny wielki sukces i to aż w dwóch kategoriach. Stomatologiem Roku została dr n.med. Violetta Szycik z wynikiem 3704 głosów. Klinika Vivadental zajęła zaś pierwsze miejsce w kategorii Przychodnia/Gabinet Roku, z wynikiem 2033 głosów. To dla nas kolejne zaszczytne wyróżnienie, jakie otrzymujemy od Państwa - naszych Pacjentów. W ubiegłym roku, na 70 Lecie Dziennika Bałtyckiego, nasz wiodący produkt - Vivadental Smile Design – wybrany został na TOP PRODUKT POMORZA. W tegorocznym konkursie otrzymaliśmy łącznie aż siedmiokrotnie więcej głosów, co pokazuje, jak wiele osób dołączyło do grona zadowolonych Pacjentów Kliniki Vivadental.  

Co to dla nas oznacza? Coraz więcej Pacjentów uznaje naszą markę za wiodącą, ponieważ spełnia najwyższe oczekiwania dotyczące innowacyjnych produktów medycznych, które gwarantują spektakularne rezultaty terapeutyczne i estetyczne. Codziennie spełniamy marzenia naszych Pacjentów, przeprowadzamy metamorfozy uzębienia, przywracamy piękny uśmiech i radość życia. Osiągamy satysfakcję z wyglądu naszych Pacjentów oraz z wykonywanej pracy.

Uroczystość wręczenia pamiątkowych statuetek HIPOKRATES POMORZA 2016
odbędzie się 9 września 2016 roku.  Z przyjemnością zaprezentujemy reportaż z tego wydarzenia.

Dwuetapowy Konkurs trwał od 08.07.2016 do 12.08.2016 i odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku.

Więcej informacji o wynikach głosowania znajduje się na stronie:

http://www.dziennikbaltycki.pl/plebiscyt/hipokrates-pomorza/a/hipokrates-pomorza-glosowanie-zakonczone-zobacz-laureatow-we-wszystkich-kategoriach,10086830/

Konkurs Dziennika Bałtyckiego HIPOKRATES POMORZA 2016, to doskonała okazja, aby przybliżyć Państwu przysięgę Hipokratesa. Przetrwała od Starożytności do naszych czasów, bo jej wartości są nieporzemijające i stanowią kwintesencję zawodu lekarza, etosu jego pracy i szacunku dla Pacjenta. Te zasady są nam bardzo bliskie. I choć wiele się o niej mówi, to niewielu ją zna. Jest ona najczęściej bodaj  przywoływana w okolicznościach związanych z medycyną, a najpopulrniejszy jej skrót, to: “przede wszsytkim nie szkodzić”. Oto pełna oryginalna treść:

 

PRZYSIĘGA HIPOKRATESA

“Przysięgam na Apollona lekarza, na Asklepiosa, Hygieje, i Panaceje oraz na wszystkich bogów i boginie, biorąc ich na świadków, że wedle mej możności i rozeznania będę dochowywał tej przysięgi i tych zobowiązań.

Mistrza mego w tej sztuce będę szanował na równi z rodzicami, będę się dzielił z nim mieniem i na żądanie zaspokajał jego potrzeby: synów jego będę uważał za swoich braci i będę uczył ich swej sztuki, gdyby zapragnęli się w niej kształcić, bez wynagrodzenia i żadnego zobowiązania z ich strony; prawideł, wykładów i całej pozostałej nauki będę udzielał swym synom, synom swego mistrza oraz uczniom, wpisanym i związanym prawem lekarskim, poza tym nikomu innemu. Będę stosował zabiegi lecznicze wedle mych możności i rozeznania ku pożytkowi chorych, broniąc ich od uszczerbku i krzywdy.

Nikomu, nawet na żądanie, nie dam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka poronnego. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją.

Nie będę operował chorych na kamicę, pozostawiając to ludziom zawodowo stosującym ten zabieg.

Do jakiegokolwiek wejdę domu, wejdę doń dla pożytku chorych, nie po to, żeby świadomie wyrządzać krzywdę lub szkodzić w inny sposób, wolny od pożądań zmysłowych tak wobec niewiast jak i mężczyzn, wobec wolnych i niewolników.

Cokolwiek bym podczas leczenia, czy poza nim, z życia ludzkiego ujrzał, czy usłyszał, czego nie należy na zewnątrz rozgłaszać, będę milczał, zachowując to w tajemnicy.

Jeżeli dochowam tej przysięgi, i nie złamię jej, obym osiągnął pomyślność w życiu i pełnieniu tej sztuki, ciesząc się uznaniem ludzi po wszystkie czasy; jeżeli ją przekroczę i złamię, niech mnie los przeciwny dotknie”.